MIASTO BEZ OGRÓDEK

13.06.2016 / godz.00:00

Otwieramy Bramy, Luftujemy Dzielnice - wakacyjny projekt w Załężu

 

Stowarzyszenie Artystyczne TEATR PODDAŃCZY - wraz z partnerami projektu: Katowice Miasto Ogrodów — Instytucją Kultury im. Krystyny Bochenek, Domem Aniołów Stróżów w Katowicach i Teatrem Pinokio w Łodzi zaprasza dzielnicę Załęże do uczestnictwa­ w projekcie MIASTO BEZ OGRÓDEK. Projekt składa się z części warsztatowej oraz teatralnej i jest skierowany zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych mieszkańców Załęża  - w szczególności takich, którzy dawno nie odwiedzili teatru, wystawy ani filharmonii - a może jeszcze nigdy tam nie byli.

 

Razem stworzymy teatr na podwórkach, wystawę na ulicy, otworzymy zapomniane bramy, "wyluftujemy" Załęże. Realizatorzy chcą zebrać historie o bohaterach i istotnych miejscach wspólnoty załęskiej. To właśnie z opowieści i historii dzielnicowych zostanie stworzony scenariusz spektaklu „Otwieramy Bramy”. Wspólnie z mieszkańcami dzielnicy zostaną zgromadzone elementy scenografii do przedstawienia, przygotowane plakaty i poczęstunek po premierze.

 

W imieniu realizatorów gorąco zapraszamy do uczestnictwa w projekcie. Wspólnie sprawmy, by tego lata w Załężu Kultura była Dostępna!

 

 

HARMONOGRAM PROJEKTU

 

1. CZĘŚĆ WARSZTATOWA

ZBIERANIE HISTORII

13-16 czerwca 2016 r.

Warsztaty, twórcze spotkania, integrujące działania teatralne

Prowadzenie: Przemysław Buksiński

 

LUFTUJEMY DZIELNICE

12-17 lipca 2016 r.

Integrujące działania happeningowe i plastyczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 3 ul. Gliwicka 93 oraz we współpracy z Domem Aniołów Stróżów na ulicach i podwórzach Załęża

Prowadzenie: Honorata Mierzejewska-Mikosza

 

WSKOCZ NA PLAKAT

19-23 lipca 2016 r.

Działania plastyczne, przygotowanie plakatów, afiszy oraz programów do spektaklu, warsztaty z elementami scenografii w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 3 ul. Gliwicka 93 oraz we współpracy z Domem Aniołów Stróżów na ulicach i podwórzach Załęża

Prowadzenie: Karolina Anweiler

 

2. CZĘŚĆ TEATRALNA

Aktorzy Teatru Poddańczego pod batutą wspaniałych twórców stworzą spektakl muzyczno-podwórkowy „Otwieramy Bramy” 

Reżyseria i scenariusz: Konrad Dworakowski

Muzyka: Piotr Klimek

Scenografia: Marika Wojciechowska

Premiera: 6 sierpnia 2016 r. na jednym z załęskich podwórek

Dwa kolejne pokazy odbędą się 7 sierpnia na innych podwórkach Załęża

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest nieodpłatny

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Katowice