EWA KOZERA
Data: Wernisaż: 21 IV | 17.30. Praca prezentowana do 3 maja 2016.
Miejsce: Galeria Pojedyncza
Abstrakcja

Dominującym składnikiem moich obrazów jest struktura, której intuicyjnie poszukuję, a następnie badam i analizuję. Prezentowany w Galerii Pojedynczej obraz jest jednym z cyklu prac, nad którymi pracuję już od kilku lat. Powstają one przy użyciu między innymi kamieni, żwiru i sprayu. Poszukuję w ten sposób nowych struktur, kompozycji i zestawień, wchodząc w polemikę z typowymi pojęciami klasycznego malarstwa. Poprzez te działania próbuję dociec: czym jest obraz?”

Ewa Kozera

Studentka IV roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Brała udział w wystawach zbiorowych m.in.: Festiwal Golden Vision (2012 r.) w Hucie Uthemanna w Katowicach-Szopienicach; Pracownia Działań Multigraficznych ASP w Katowicach Myśleć jak Leonardo... w Galerii Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej (2015); Po co jest sztuka? w Galerii Po Schodach w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich (2015). Jej prace znalazły się na wystawie pokonkursowej 42. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2015 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej.

Wstęp wolny. Informacje: grazyna.tereszkiewicz@miasto-ogrodow.eu.