Data: Wernisaż: 8 VI | 19.00 Wystawa prezentowana do 30 czerwca 2016 r.
Miejsce: Galeria Pusta
DWA ZETA (Karolina Zajączkowska, Sławomir Czajkowski) Wystawa w ramach Katowice Street Art Festivalu

Kurator wystawy: Michał Kubieniec

Koncepcja wystawy opiera się na abstrakcyjnej konstrukcji dodatkowej godziny w ciągu doby. Tytułowa dwudziesta piąta godzina jest hipotetyczną przestrzenią dla aktywności, na którą zwykle brakuje nam czasu.

Według badań najchętniej wymienianymi aktywnościami, którymi wypełniamy dodatkowy czas w ciągu doby są odpoczynek, sen i rodzina. Dzisiaj mamy do czynienia z poważnym kryzysem społecznym, z zachwianiem proporcji, gdzie praca i wynikająca z pracy konsumpcja sprawiają, ze możemy tylko pofantazjować o tym żeby odpocząć. Wolny czas stał się formą luksusu, na który stać niewielu. Stał się formą posiadania, na którą trzeba sobie zapracować. Czy w związku z tym sam fakt, że fantazjujemy o rozciągnięciu czasu jest rodzajem opresji? Albo z drugiej strony, czy nadmiar czasu może być aktem rewolucyjnym?

Opierając się na własnych doświadczeniach artyści w kolejnych warstwach ekspozycji eksplorują figurę wolnego czasu postrzeganą jako trudno osiągalna nagroda za trud emancypacji poprzez pracę rozumianą jako fantazmat wyzwolenia. Artystów interesuje impas miedzy tym o czym marzymy, a realna pozycją jednostki zmuszanej do współzawodnictwa w neoliberalnym społeczeństwie.

Na wystawie będzie można zobaczyć przygotowane specjalnie na ten cel fotografie, obiekty oraz obrazy.