MIASTO BEZ OGRÓDEK
Data: czerwiec - sierpień 2016
Otwieramy Bramy, Luftujemy Dzielnice - wakacyjny projekt w Załężu

Stowarzyszenie Artystyczne TEATR PODDAŃCZY - wraz z partnerami projektu: Katowice Miasto Ogrodów — Instytucją Kultury im. Krystyny Bochenek, Domem Aniołów Stróżów w Katowicach i Teatrem Pinokio w Łodzi zaprasza dzielnicę Załęże do uczestnictwa­ w projekcie MIASTO BEZ OGRÓDEK. Projekt składa się z części warsztatowej oraz teatralnej i jest skierowany zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych mieszkańców Załęża  - w szczególności takich, którzy dawno nie odwiedzili teatru, wystawy ani filharmonii - a może jeszcze nigdy tam nie byli.

Razem stworzymy teatr na podwórkach, wystawę na ulicy, otworzymy zapomniane bramy, "wyluftujemy" Załęże. Realizatorzy chcą zebrać historie o bohaterach i istotnych miejscach wspólnoty załęskiej. To właśnie z opowieści i historii dzielnicowych zostanie stworzony scenariusz spektaklu „Otwieramy Bramy”. Wspólnie z mieszkańcami dzielnicy zostaną zgromadzone elementy scenografii do przedstawienia, przygotowane plakaty i poczęstunek po premierze.

W imieniu realizatorów gorąco zapraszamy do uczestnictwa w projekcie. Wspólnie sprawmy, by tego lata w Załężu Kultura była Dostępna!

HARMONOGRAM PROJEKTU

1. CZĘŚĆ WARSZTATOWA

ZBIERANIE HISTORII

13-16 czerwca 2016 r.