Interaktywna wystawa Ars Independent Festiwalu
Data: Wernisaż: 28 IX | 17.00. Wystawa prezentowana do 2 października 2016 r.
Miejsce: Galeria 5, Galeria ENGRAM

Kuratorzy wystawy: Bartłomiej Sołtysik i Jacek Wandzel

Gry w galerii sztuki już nie szokują. Same gry jednak jak najbardziej to zrobią....

W tym roku goście Ars Independent będą mogli zagrać w kilkanaście wyselekcjonowanych tytułów w Galerii Engram w ramach Grozy, wystawy Game in Poland (gdzie pokazywane są najciekawsze, nowe gry niezależne z "naszego podwórka") i stanowiska VR.

Jest też oczywiście danie główne - Galeria 5 i konkurs "Czarny Koń Gier Wideo", czyli sześć pozycji (wydanych w latach 2015/2016), spośród których publiczność Ars Independent w toku festiwalu wybierze zwycięzcę tytułu Czarnego Konia oraz nagrody finansowej w wysokości 500 euro. Wybrane tytuły wyznaczają nowe kierunki dla medium, dekonstruując stereotypowy wizerunek gier wideo, jako „jarmarcznej sztuczki”.

Pokaz dzięki wsparciu ze strony: PCStore, VR Enter, Need IT, Carbon Studio, a także Artifex Mundi.

Wstęp wolny. Galerie czynne wyjątkowo w godz. 12 - 22.