Paweł Czerwiński
Data: Wernisaż: 1 XII | 17.30. Praca prezentowana do 14 grudnia 2016 r.
Miejsce: Galeria Pojedyncza
Into the blue

Przygotowywane na wystawę dzieło stanowi wyimek większego cyklu pt. „Niebieski”. Obraz na planie estetycznym jak i tematycznym egzemplifikuje refleksję nad problematyką zaburzeń psychicznych, jako efektu „neurotycznej osobowości naszych czasów”.

Autor, przygotowując pracę, konfrontował się wcześniej ze środowiskiem osób zmagających się ze schizofrenią, co znalazło swoją reperkusję w dekonstrukcji portretu – jako malarskiego motywu oraz mentalnego konceptu.

Paweł Czerwiński

Rocznik 1993. Student IV roku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, na wydziale Grafiki warsztatowej oraz w pracowni malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza. Stypendysta programu Erasmus na Universidade do Porto, Faculdade Belas Artes.

Osiągnięcia: III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Rysowania w Zabrzu 2012, wystawa zbiorowa dla Urzędu miasta Zabrze - "Zabrzańska jesień 2014, Zabrze w malarstwie", wystawa zbiorowa "Figurama 2016".