Przyjemniaczek Wojtka Kazimierczaka
Data: Wernisaż: 15.12., 17.30. Wystawa prezentowana do 29 grudnia 2016 r.
Miejsce: Galeria Pojedyncza

Prezentowany na wystawie obraz pt. „Przyjemniaczek” jest w zamyśle próbą zderzenia dwóch ikonograficznych porządków narracyjnych – przeszłości i teraźniejszości – które źródłowo czerpią swój koncept z malarstwa dawnych mistrzów (Nicolas Poussin "Et in Arcadia ego", Tycjan "Diana i Kallisto").

Przenikanie się czasów i obrazów artykułuje się w pracy m.in. poprzez przywołanie motywu nokturnu i weduty, która jest jednocześnie odzwierciedleniem panującego w nocy nastroju ulicy Sokolskiej w Katowicach.

Egzemplifikowane w obrazie zwierzęta są personifikacją ludzi żyjących oraz tych, którzy odeszli.

Z założenia praca ta posiada wpisaną podwójną tajemnicę i kreuje pętlę komunikacyjną, która czerpie się m.in. z roztrząsania wątków stricte egzystencjalnych.

Wojtek Kazimierczak

Student III roku na wydziale Malarstwa katowickiej ASP, obecnie w pracowni Andrzeja Tobisa. W trakcie pierwszego roku studiów realizował domowy temat z zajęć rysunku u prof. Jolanty Jastrząb oraz dr Małgorzaty Rozenau.

Otoczenie w jakim się obracam ma potężny wpływ na to, co powstaje w mojej głowie i w rezultacie jest ujęte w formę wizualną. Jako osoba darząca przyrodę swego rodzaju wypływającym z wnętrza naturalnym respektem, ciągle stymuluję się otoczeniem. Czerpię inspiracje przez podróże, te fizyczne jak i te w głąb samego siebie, lecz niemal zawsze moje prace są zakotwiczone w rzeczywistym świecie. Jako baczny obserwator rzeczywistości upatruję w niej źródło nieskończonych potencjałów artystycznych.

Dotychczasowe wystawy:

- Just beneath the skin, wystawa zbiorowa, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, maj 2016
- Connect: London Katowice, wystawa zbiorowa, Ply Gallery, London,  grudzień 2016
- Droga Wewnętrzna, wystawa indywidualna, Galeria Jasna, Rybnik, grudzień 2016