Pejzaż i dizajn
Data: 7.02 — 24.03.2017
Miejsce: Ściana Sztuki Dziecka
Zima w Mieście Ogrodów

Wystawa prac dzieci wykonanych w ramach akcji Future Artist: Zima w Mieście Ogrodów 2017, stanowi opowieść o dziecięcej fascynacji pejzażami zimowymi Śląska. Elementy lokalnego pejzażu zostały wykorzystane do celów projektowych, rysunkowych i malarskich.

Korzystając z fotografii obiektów architektonicznych, elementów przyrody, ulic i miejskiego krajobrazu, mali artyści stworzyli zimową identyfikację graficzną naszego regionu.

Prace inspirowane sztuką Zofii Rydet i Michała Cały oraz dokonaniami grupy Design Silesia.

Wystawa ma pokazać Śląsk na nowo poprzez prostotę form i śmiałe rozwiązania.

Kurator: Ewa Kokot