Zobacz

Michał Znaniecki
Data:
Spotkanie z artystą i warsztaty reżyserii spektaklu operowego

 

 

 

Michał Znaniecki otwiera Opera Factory

 

 

 

 

Kontynuacja zeszłorocznego projektu Baroque Factory, tym razem w całości poświęcona sztuce operowej. Po działaniach promujących muzykę dawną, czas na spotkania dedykowane wszystkim zainteresowanym tworzeniem opery. Opera Factory to przede wszystkim cykl spotkań i warsztatów z wybitnymi twórcami.

 

 

3 marca (piątek) zapraszamy do Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego) na na spotkanie z Michałem Znanieckim, znakomitym reżyserem teatralnym znanym ze realizacji m.in. w Operze Narodowej czy Operze Wrocławskiej, laureatem Złotych Masek i twórcą Festival Opera Tigre.

 

O godz. 17.00 w sali 211 opowie o kulisach swojej pracy w kraju i na świecie. Wstęp wolny!

 

 

4 marca (sobota) Michał Znaniecki poprowadzi warsztaty reżyserskie. Zaprezentuje na nich metodę budowania postaci - jej pamięci emocjonalnej, jak i fizyczności, na podstawie ćwiczeń circo neutro (kręgu neutralnego) i kręgu emocjonalnego. Ćwiczenia stworzył słynny reżyser belgijskiego pochodzenia Thierry Salmon, którego Michał Znaniecki był asystentem i obecnie jest uznawany za spadkobiercę jego idei. Metoda pozwala na przygotowanie roli i postaci w dowolnej inscenizacji, niezależnie od szkoły czy metody pracy danego reżysera. Podczas pracy nad postacią poruszone zostaną aspekty reżyserii przedstawień operowych w kontekście pracy z artystami.

 

Warsztaty rozpoczną się o godz. 14

 

 

Na warsztaty obowiązują zapisy: bow@miasto-ogrodow.eu

 

 

 

Więcej: miasto-ogrodow.eu

 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij