Zgłoś się!
Data: 27.03 - 2.04.2017 - zgłoszenia teatrów // 27.03 - 21.04.2017 - zgłoszenia autorów
Nabór na warsztaty scenopisarskie + zgłoszenia teatrów nieinstytucjonalnych

Katowicka Runda Teatralna to kompleksowy projekt teatralny dedykowany Katowicom. W jego ramach troje znanych dramatopisarzy: Jolanta Janiczak, Weronika Murek i Paweł Demirski poprowadzi warsztaty scenopisarskie dla wybranej grupy uczestników, do których zrealizowania – w pierwszej, pilotażowej edycji projektu – zaprosiliśmy katowickie teatry nieinstytucjonalne.

Przez dwa miesiące pracować będą pod okiem profesjonalistów. Ich zadaniem będzie stworzenie tekstów dramatycznych związanych z Katowicami. Miasto stać się może kanwą opowieści, miejscem akcji lub też jedynie pretekstem. Powstałe utwory – opowiadające o Katowicach „na nowo” – staną się scenariuszami spektakli, do których zrealizowania zaprosiliśmy katowickie teatry nieinstytucjonalne.

Prapremierowe inscenizacje tekstów powstałych w trakcie warsztatów pokazane zostaną w siedzibie Miasta Ogrodów 10 i 11 listopada 2017 r. w formie teatralnego maratonu.

Efekty prac teatrów oceniać będzie komisja konkursowa złożona z cenionych autorytetów związanych ze środowiskiem teatru, a najlepsi zdobędą nagrody.

Swój głos będzie miała również publiczność.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE / ZASADY NABORU >>