Zobacz

FIELD RECORDING
Data: 31 maja 2017 r.
SPACER DŹWIĘKOWY PO MURCKACH

 

 

Katowice Miasto Ogrodów zaprasza na kolejny warsztat w ramach projektu muzyczno-społecznego „Axis Mundi. Piosenki ze środka świata”, tym razem w formie spaceru dźwiękowego.

 

 

Naszym przewodnikiem po pejzażu dźwiękowym Murcek będzie Marcin Dymiter aka Emiter – muzyk, improwizator i producent muzyczny, od lat przybliżający idee field recordingu.

 

 

Marcin Dymiter tak opowiada o idei spaceru:

 

Słuchanie to proces, który odbywa się ciągle. Opierając się na tym założeniu, Raymond Murray Schafer przygotował program ćwiczeń pomagających w „czyszczeniu uszu”. Podstawową formą jest spacer. Umożliwia on rozpoczęcie „przygody” dźwiękowej – refleksji nad zagadnieniem dźwięku, jego jakości i wpływu na nas. Spacer dźwiękowy (soundwalk) powinno poprzedzać umiejętne zaprojektowanie ścieżek spacerów dźwiękowych. Odbywanie spacerów w różnych miejscach oraz w różnych porach dnia i przy różnych warunkach pogodowych pozwoli zróżnicować krajobrazy dźwiękowe. Spacery dźwiękowe rozpoczyna się od słuchania dźwięków własnego ciała w czasie poruszania się, przez co nawiązany zostaje pierwszy dialog między spacerującym a środowiskiem. Po zakończeniu spaceru konieczna jest ocena postrzeganych krajobrazów dźwiękowych, m.in. wyróżnienie dźwięków przyjemnych i nieprzyjemnych, dźwięków „nieobecnych” oraz dźwięków sztucznych, modyfikujących naturalny krajobraz dźwiękowy.

 

Na spacer zapraszamy osoby dorosłe oraz dzieci wraz z opiekunami

Czas trwania: 45-90 minut

Ilość uczestników: 15

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy (do 29.05.2017): marlena.hermanowicz@miasto-ogrodow.eu

 

 

emiter.org

miasto-ogrodow.eu

katowicemusic.com

 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij