Atse Tewodros Project [ET / IT]
Data: 26 sierpnia/ godz. 19
Amfiteatr nad Stawem Kajakowym Katowice, ul. Trzech Stawów // WSTĘP WOLNY

Projekt Atse Tewodros łączący Etiopię i Włochy to pierwsza z sierpniowych propozycji cyklu Before WOMEX 2017

Atse Tewodros powołała do życia Gabriella Ghermandi – wokalistka z etiopsko-włoskiej rodziny, wychowana w Addis Abebie, a od niemal 40 lat mieszkająca we Włoszech.

Nazwą zespołu oddaje hołd legendarnej postaci z historii Etiopii – cesarzowi Tewodrosowi, który obronił pod koniec XIX wieku etiopską niepodległość. Dlatego w repertuarze Atse Tewodros Project, obok tradycyjnych pieśni etiopskich wzbogaconych o europejskie aranżacje, znajdziemy też pieśni wojenne, w tym z czasów konfliktu włosko-etiopskiego.

Atse Tewodros Project posłuchamy w sobotę 26 sierpnia o godz. 19 w nietypowej scenerii, bo muzyka zabrzmi nad Stawem Kajakowym w Dolinie Trzech Stawów. Dzięki Before WOMEX odżyje amfiteatr nad brzegiem stawu, od strony ulicy Trzech Stawów (naprzeciwko restauracji La Cantina i Stara Panderosa).