Pracownia wystawiennicza
Data: 28 sierpnia
dedykowana twórczości Jerzego Nowosielskiego

Future Artist zaprasza na pokaz sztuki dziecięcej oraz warsztaty malarskie w parafii greckokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego

(ul. Ks. Ripeckiego 1; 11-220 Górowo Iławeckie)

Idea, koordynacja: Ewa Kokot

Future Artist zaprasza tym razem do malowniczego miasta wielu kultur w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie stworzona zostanie – specjalnie na potrzeby projektu – Pracownia Wystawiennicza. Całość działań dedykowana twórczości Jerzego Nowosielskiego będzie polegała na wspólnej z dziećmi pracy nad aranżacją wystawy oraz pracy warsztatowej o charakterze malarskim. Wybór miejscowości jest nieprzypadkowy ponieważ to tam właśnie, w cerkwi greckokatolickiej, znajduje się Ikonostas wykonany przez Jerzego Nowosielskiego w latach1983-1984.

Informacje: pasja2@vp.pl, i_lajkosh@wp.pl

cerkiew.gorowo.pl