Wakacyjne wystawy sztuki dziecięcej

Wernisaż:
13 sierpnia, godz. 16*
Ściana Sztuki Dziecka

*tuż po spektaklu „Pięciu wspaniałych” w ramach grządki teatralnej XIX Letniego Ogrodu Teatralnego

Wystawa prac dzieci z katowickich świetlic socjoterapeutycznych
prezentowana do 30.09.2017

Opieka merytoryczna: Irena Imańska i Ewa Kokot
Foto: Anastazja Hadyna

Partner: Teatr Korez

Prace dzieci wykonane podczas warsztatów letnich pod tym samym tytułem. Zajęcia wprowadzały dzieci i młodzież w symbolikę ikon oraz uproszeń abstrakcyjnych. Użycie w pracach cienkiej czarnej kreski wyodrębniającej figury (kwadraty, trójkąty, rzadziej koła) i czystego, świetlistego koloru, pozwoliło uzyskać efekt efekt "wewnętrznego świecenia" tak charakterystyczny dla obrazów Nowosielskiego. Podczas spotkań nawiązano również do twórczości Wojciecha Fangora z lat 60- tych i początku lat 70- tych. XX wieku (minimal art i op-art). Dzieci nawiązały do cyklu prac artysty z charakterystycznymi okręgami i falami; bawiąc się kompozycją i formą oraz kolorem, stworzyły optyczne koła.

INSTALACJA MASKOTEK
dedykowana twórczości Annette Messager

13 — 31.08.2017
Witryna Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM
ul. Świętego Jana 10

Wystawa prac dzieci z katowickich świetlic socjoterapeutycznych
Opieka merytoryczna: Joanna Chwastek, Justyna Plewik, Ewa Kokot

Prezentacja prac dzieci stworzonych podczas letnich warsztatów inspirowanych twórczością Annette Messager – francuskiej artystki, autorki instalacji artystycznych. Dzieci zaprojektowały i wykonały wypychane formy imitujące zabawki.

Partnerzy: Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Mobilne warsztaty kreatywnego szycia zabawek i przedmiotów użytkowych zgodnie z ideą recyclingu ImagoArt Studio EKOZABAWKA

Dofinansowano ze środków ministerstwa Kultury i  Dziedzictwa Narodowego

Honorowy Patronat InSea Poland