Zobacz

Inauguracja sezonu 2017/2018
Data: 15 i 23 września 2017
Uwaga! Ruszają zapisy na nowy sezon warsztatowy!

 

 

FUTURE ARTIST  - twórcza kontynuacja 7 zaprasza na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2017 / 2018

w ramach wernisażu wystawy „Inaczej niż w raju”*

 

15.09.2017

godz. 17.50
Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach
Al. W. Korfantego 6

*Więcej o wystawie:  http://bit.ly/inny_raj

 

 

Uwaga! Nowy nabór na bezpłatne warsztaty twórcze**
Prowadzenie, zapisy: Ewa Kokot, tel. 609 687 401
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń

 

**1 spotkanie: 
23.09.2017, godz. 10
Pokój Sztuki Dziecka (sala 411, 4 piętro)
Katowice Miasto Ogrodów
Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek
plac Sejmu Śląskiego 2

 

 

 

 

 

Projekt „FUTURE ARTIST” został zainicjowany w 2008 r. Od początku nastawiony jest na systematyczną edukację twórczą dzieci i młodzieży. Polega on na zapewnieniu uczestnikom bezpośredniego kontaktu ze sztuką, sprzyjaniu ich twórczości własnej, oraz wykorzystaniu w procesie edukacji eksperymentalnych warsztatów w galeriach sztuki, akcji w przestrzeni miasta, wycieczek miejskich oraz współpracy z artystami polskimi i europejskimi. Istotne z perspektywy prowadzących jest indywidualne podejście do każdego uczestnika i, poprzez eksponowanie jego prac, rozwijanie w nim samoakceptacji. 

 

 

Ewa Kokot
Edukatorka sztuki, animatorka. Z wykształcenia pedagog i historyk sztuki. Od 1989 roku prowadzi autorskie projekty DZIECKO — SZTUKA — KONTAKT. Zrealizowała około 1600 warsztatów twórczych i akcji w przestrzeni miejskiej. Pomysłodawczyni zrealizowanych trzech międzynarodowych konferencji poświęconych wychowaniu przez sztukę. Autorka akcji: UTOPIA, PUSTKA, CIAŁO, LABORATORIUM MIASTA, POEZJA ULICY i DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ. Prowadzi działalność wykładową, publikuje. Współpracuje z instytucjami kultury w Polsce i w Europie. Jest kuratorem projektu Future Artist i Galerii Ściana Sztuki Dziecka w Katowicach. Od 2012 kieruje Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej. Inicjatorka projektu „Badania nad zwiększeniem kompetencji młodych ludzi z rejonu Śląska do odbioru sztuki najnowszej wraz z kompleksowym kształceniem kadr animatorów kultury” oraz powołania Forum Animatorów Sztuki Najnowszej. Z-ca Przewodniczącej P. K. Wychowania Przez Sztukę InSEA. Stypendystka MKiDN. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury w 2016 r. W sferze jej zainteresowań jest wspólny obszar dla pedagogiki, psychologii i sztuki wizualnej. 

Publikacje: 
„Portret damy” (2005), „Fortepian czyli gra faktury” (2007), „Księga Pracy Twórczej” (2010), „Nasza Przestrzeń” (2012), „Ścieżka zmysłowa” (2013), „Wielki Album Ważnych Dzieł” (2014), „Dziecko w pracowni — notatki twórcze”(2015), „Kompas Współpracy” (2016)

Filmy: 
„Świat — Oswajanie” (2011), „Future Artist” (2011), „Nasza Przestrzeń” (2012).


Honorowy patronat Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSea Poland

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij